Αποτελέσματα 2ου τουρνουά Χριστουγέννων 2010

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2010 το 2ο τουρνουά Χριστουγέννων στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ηρακλείου. Οι άσχημες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν καθ΄ όλη την διάρκεια  της ημέρας δεν επέτρεψαν να διεξαχθεί το κρητικό βόλι και ο αγώνας δρόμου 5000μέτρων. Με μεγάλο ενθουσιασμό υποδέχθηκαν και συμμετείχαν οι φοιτητές , φοιτήτριες καθώς και εργαζόμενοι τα λαϊκά παραδοσιακά παιχνίδια (μαντηλάκι, τσουβαλοδρομίες, διελκυστίνδα )

 

Κολύμβηση Φοιτητών

50μ ελεύθερο

α/α

ονοματεπώνυμο

χρόνος

τμήμα

1

Μωραϊτης Μανώλης

28’’,83

Βιολογικό

2

Αλεξόπουλος Γιώργος

29’’,00

Μαθηματικό

3

Καλατζής Παναγιώτης

38’’,30

Βιολογικό

 

50μ πεταλούδα

α/α

ονοματεπώνυμο

χρόνος

τμήμα

1

Μωραϊτης Μανώλης

32’’,53

Βιολογικό

2

Αλεξόπουλος Γιώργος

48’’,09

Μαθηματικό

3

Καλατζής Παναγιώτης

55’’,09

Βιολογικό

 

50μ πρόσθιο

α/α

ονοματεπώνυμο

χρόνος

τμήμα

1

Μωραϊτης Μανώλης

41’’,22

Βιολογικό

2

Αλεξόπουλος Γιώργος

46’’,04

Μαθηματικό

3

Καλατζής Παναγιώτης

56’’,01

Βιολογικό

 

50μ ύπτιο

α/α

ονοματεπώνυμο

χρόνος

τμήμα

1

Μωραϊτης Μανώλης

36’’,00

Βιολογικό

2

Καλατζής Παναγιώτης

48’’,73

Βιολογικό

3

Αλεξόπουλος Γιώργος

52’’,20

Μαθηματικό

 

Κολύμβηση Φοιτητριών

50μ ελεύθερο

α/α

ονοματεπώνυμο

χρόνος

τμήμα

1

Κουτσουβέλη Βάσια

31’’,98

Βιολογικό

 

50μ ύπτιο

α/α

ονοματεπώνυμο

χρόνος

τμήμα

1

Κουτσουβέλη Βάσια

55’’,73

Βιολογικό

 

50μ πρόσθιο

α/α

ονοματεπώνυμο

χρόνος

τμήμα

1

Κουτσουβέλη Βάσια

57’’,07

Βιολογικό

 

 

Επιτραπέζια Αντισφαίριση Φοιτητών

Α΄ Ημιτελικός αγώνας

ονοματεπώνυμο

ονοματεπώνυμο

αποτέλεσμα

Πενταράκης Κυριάκος

Παπαδόπουλος Αντώνης

3-0

 

Β΄ Ημιτελικός αγώνας

ονοματεπώνυμο

ονοματεπώνυμο

αποτέλεσμα

Τσολάκης Στάθης

Ζέρβας Σπύρος

1-3

 

Τελικός αγώνας

ονοματεπώνυμο

ονοματεπώνυμο

αποτέλεσμα

Πενταράκης Κυριάκος

Ζέρβας Σπύρος

3-0

 

 Τελική κατάταξη

α/α

ονοματεπώνυμο

τμήμα

1

Πενταράκης Κυριάκος

Φυσικό

2

Ζέρβας Σπύρος

Τ.Ε.Υ.

3

Τσολάκης Στάθης

Φυσικό

-

Παπαδόπουλος Αντώνης

Τ.Ε.Τ.Υ.

 

Αποτελέσματα Καλαθοσφαίρισης (3x3)

Α΄ Ημιτελικός αγώνας

Ονοματεπώνυμο/ομάδα

Ονοματεπώνυμο/ομάδα

αποτέλεσμα

Μπάτα Νέλσον

Τσιάρας Γιώργος

Χούντας Ευάγγελος

Λεκατσάς Γεράσιμος

Μαραγκάκης Βασίλης

Μελεσσανάκης Παναγώτης

 

9-6

 

Β΄ Ημιτελικός αγώνας

Ονοματεπώνυμο/ομάδα

Ονοματεπώνυμο/ομάδα

αποτέλεσμα

Γρυπάρης Χάρης

Ορφανάκης Ανδρέας

Αναστασιάδης Γιώργος

Κανέτος Λουκάς

Τσικρικάς Κώστας

Παγιατάκης Γιώργος

Γάγκας Βαγγέλης

 

10-7

 

Α΄ Τελικός αγώνας

Ονοματεπώνυμο/ομάδα

Ονοματεπώνυμο/ομάδα

αποτέλεσμα

Γρυπάρης Χάρης

Ορφανάκης Ανδρέας

Αναστασιάδης Γιώργος

Κανέτος Λουκάς

Μπάτα Νέλσον

Τσιάρας Γιώργος

Χούντας Ευάγγελος

 

11-6