Ιατρική Σχολή και Τ,Ε,Τ, Υλικών στον τελικό του εσωτερικού πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης 2019

Αυγ 6, 2021 | Εσωτερικά Πρωταθλήματα | 0 Σχόλια

Η Ιατρική Σχολή και το Τμήμα Επιστήμης Τεχνολογίας Υλικών είναι ο ζευγάρι του τελικού αγώνα στο εσωτερικό πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης 2019.

Στόν πρώτο ημιτελικό αγώνα οι φοιτητές και φοιτήτριες των δύο τμημάτων παρακολούθησαν ένα συναρπαστικό παιχνίδι που χρειάσθηκε μία παράταση για να αναδείξει νικητή το Τ.Ε.Τ. Υλικών με σκορ 62-58 (51-51). Το Τ.Ε.Τ.Υ. θα συμμετέχει για πρώτη φορά στην ιστορία του σε τελικό αγώνα, στο εσωτερικό πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης μεταξύ των Τμημάτων της Σ.Θ.Τ. Επιστημών και της Ιατρικής Σχολής.

Στον δεύτερο ημιτελικό η Ιατρική Σχολή επιβεβαίωσε την φήμη της ως το απόλυτο φαβορί των τελευταίων χρόνων και πέρασε στον τελικό νικώντας την ομάδα του Τμήματος Βιολογίας με σκορ 66-44.

Ο τελικός θα διεξαχθεί την Πέμπτη 4 Απριλίου 2019 και ώρα 18:30μμ στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου,για την τρίτη θέση θα αγωνιστούν η ομάδα του Τμήματος Βιολογίας και η ομάδα του Τ.Ε. Υπολογιστών στις 17:00μμ.

Νέα - Ανακοινώσεις