Συμμετοχή του Πανεπιστημίου Κρήτης σε Διεθνές Αθλητικό Τουρνουά

Αυγ 7, 2021 | Γενικές Ανακοινώσεις, Τουρνουά | 0 Σχόλια

Οι ομάδες Καλαθοσφαίρισης (Φοιτητών και Φοιτητριών) η ομάδα Πετοσφαίρισης (Φοιτητριών) και η ομάδα Ποδοσφαίρου Σάλας του Πανεπιστημίου Κρήτης έλαβαν μέρος στο διεθνές αθλητικό τουρνουά “Euromilano 2009” το οποίο διεξηχθει στην πόλη του Μιλάνου υπο την εποπτεία του αθλητικού τμήματος του Πολυτεχνείου του Μιλάνου.

Στο τουρνουά συμμετείχαν Πανεπιστημιακές ομάδες απο πολλές Χώρες της Ευρώπης και της Μέσης Ανατολής.

Η παρουσία του Πανεπιστημίου μας ήταν επιτυχής με την κατάκτηση της τρίτης θέσης στην Καλαθοσφαίριση Φοιτητριών και την τέταρτη θέση απο την ομάδα των Φοιτητών. Η ομάδα της Πετοσφαίρισης αποκλείστηκε απο την φάση των οκτώ όπως και η ομάδα του Ποδοσφαίρου.

Τα πλήρη αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε στην ιστοσελίδα του τουρνουά: www.euromilano.eu

Την αποστολή συνόδευαν οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής κ.κ. Γεωργουλιδάκης Στέλιος, Προβιάς Νίκος και Ζαχαριουδάκης Στέλιος.

Νέα - Ανακοινώσεις